Сотрудничество
Прайс
Стать дилером

Хвороби коноплі

Хвороби коноплі

Ризику розвитку різноманітних захворювань схильні практично всі рослини, і конопля не є винятком. Недуг цих величезна кількість: грибок, інфекції, віруси різних видів тощо. Завдання коноплярів в Іспанії – своєчасно помітити проблему та вжити заходів. Хвороби коноплі дуже різноманітні, але, на щастя, сучасні сорти від провідних іспанських селекціонерів, мають непоганий імунітет.

Зміст цієї статті не є керівництвом для створення заборонених речовин, у тому числі - наркотичних. Це переказ людського досвіду з країн, у яких описані статтею дії не суперечать місцевому законодавству. 
Цю публікацію перекладено російською мовою тільки в ознайомлювальних цілях і вона не несе у своєму змісті пропаганди наркотиків, а також схиляння до створення наркотиків або будь-яких інших заборонених законодавством України речовин.
Сайт master-seed.ua не є керівництвом або джерелом інформації для повторення читачем або клієнтом інтернет-магазину будь-яких дій, описаних у статтях або картинках сайту.
Продовжуючи ознайомлення з цією статтею, ви підтверджуєте, що не будете використовувати інформацію, яка міститься в ній, для незаконних цілей у майбутньому. В іншому випадку просимо Вас покинути сайт master-seed.ua!

Інфекції та бактеріальні хвороби марихуани

На розвиток хвороби коноплі садівникам у Британії може вказувати сіре гнильне утворення на різних частинах рослини. Спочатку ділянки, що мокнуть, покриваються сірим нальотом, а далі можна побачити дрібну чорну сіточку. У диких умовах ідеальною обставиною для розвитку такої недуги є низька температура за високої вологості. Якщо фермер у західній Європі все занадто запустить, хворе стебло канабісу стане ламким, а шишки та листя почнуть гнити.

Селекціонери в Іспанії позбавляються такої неприємності, вдаючись до вдумливого поливу, при якому рідина не потрапляє на листя їх рослин; а також часто провітрюють приміщення. А ще вони рекомендують своїм землякам лікувати канабіс шляхом обприскування бордоською сумішшю - фунгіцидом, який давно і успішно застосовується для позбавлення рослин від грибків та інфекцій.

В Іспанії поціновувачі рослин із насіння Сативи нерідко помічали, що на їх кущах може з'являтися біла гнилизна, через яку рослина жовтіє і починає чахнути прямо на очах. При вирощуванні культур у відкритому ґрунті на території країн Західної Європи конопляри помічали, що таке часто відбувається після злив, а в закритому ґрунті – якщо допустити високу вологість повітря. Особливістю цієї хвороби марихуани є те, що листя культури опадає, не встигнувши згнити, а в основі стебла з'являється волога пляма з нальотом спор.

Досвідчені конопляри в Іспанії вчиняють таким чином: при перших же симптомах видаляють хворе листя, а при вирощуванні в закритому ґрунті - організовують провітрювання приміщення. Садівники в Португалії використовують для лікування кашку з води з вапном, а також обприскують свої посіви мідно-мильним розчином та фунгіцидами.

Конопляри в США помічають - коли температура падає нижче 20 градусів, а вологість зашкалює за 80%, на їх рослинах може з'являтися характерна борошниста роса, тобто білий наліт із почорніннями. У запущеній стадії цієї хвороби листя марихуани починає згортатися у трубочку і опадати. Щоб уникнути сумного результату, конопляри на території штату Аляска скорочують кількість поливів, але додають оприскування рослин фунгіцидними розчинами. А для кращого ефекту – замінюють верхній шар ґрунту.

Представники сімейства конопельових зазнають постійних атак паразитів. Різноманітність шкідників настільки велика, що заслуговує на окрему статтю з переліком і симптомами. Деяким паразитам мало розміститися на листі або навіть усередині стовбура рослини – вони збільшують собі життєвий простір шляхом плетіння павутиння.

Хвороби коноплі

Ще одне поширене захворювання проявляється у вигляді чорного сажистого грибка, супутниками якого стають комахи-шкідники. Як правило, білокрилка та попелиця. Зростання кущика помітно сповільнюється, оскільки грибок починає закупорювати отвори, і рослина просто задихається.

Досвідчені конопляри в Чехії перш за все протирають листочки автоквітучого канабісу, а потім - знімають наліт і вибирають засіб боротьби з комахами. В даному випадку обприскування фунгіцидами буде для них марним. Тому в країнах Західної Європи використовують мильну воду та розміщують у системному блоці від ПК герань. Попелиця просто не переносить запах цієї рослини.

Як у Канаді уберегають коноплю від грибка?

Важливо пам'ятати, що спори багатьох грибків, наприклад, сипторії, яку в Канаді впізнають з пожовтіння листя, здатні спокійно пережити в землі холод, а в літній період знову атакувати рослини, поширюючись з вітром і водою на нові культури. Найчастіше садівники з Канади з максимальною акуратністю видаляють заражене листя, щоб не поширювати спори, а якщо рослини настільки густі, що повітря просто не може проникнути всередину, стрижуть і забезпечують достатню циркуляцію.

Як вберегти коноплю від хвороб

Крім цього, садівники в Канаді стверджують, що опале листя з насіння потужної коноплі несе загрозу. Тому вони прибирають їх із горщиків, а у відкритому ґрунті періодично проводять прибирання за допомогою грабельок. Поширенню спор заважає також правильне мульчування ґрунту. Їхні іспанські колеги використовують у своїй країні склади на основі міді та фунгіциди широкого спектру застосування. Якщо гровери (садівники, які вирощують для себе наркотичну марихуану) із країн Західної Європи будуть використовувати їх як профілактику, то зможуть уникнути зараження своїх посівів. Однак якщо септорія напала на канабісову плантацію, і садівникові в Іспанії не вдалося зупинити грибок, то наступного сезону він посадить коноплю подалі від цього місця, щоб зменшити ризик зараження нових посівів на території своєї ділянки.

Хвороби коноплі неінфекційного походження

На самопочутті рослин можуть позначитися різноманітні зовнішні чинники, серед яких швидкі температурні перепади, різкі зміни у режимі харчування, мінеральний дисбаланс. При цьому шкоду рослині може завдати як надлишок, так і нестача мінеральних речовин.

Блідість листя, яке постійно скручується, пошкодження шишок, занадто велика розгалуженість коренів – за словами коноплярів у штаті Арізона, це ознаки дефіциту кальцію. При його надмірній кількості на листі з'являються світлі плями.

У Чехії садівники-аматори іноді стикаються із уповільненням росту та цвітіння канабісу, появою на листі бурих та темно-зелених плям, що є свідченням нестачі фосфору, якого майже ніколи не буває надміру. А ось із азотом садівники в Чехії поводяться обережніше – затримка цвітіння та темно-зелений колір листя явно вказують на те, що його надто багато. Про нестачу азоту свідчить пожовтіння і опадання листя, яке стає вузьким і млявим, а також витончення стебла і подрібнення шишок.

Експерти в Британії помітили, що коли рослина "притягує" до себе грибкові інфекції, його листя покривається світлою облямівкою, зростання сповільнюється, а цвітіння немає, причину хвороби коноплі шукають у гострій нестачі калію. Коли листя по краю стає червоним або фіолетовим, а шишки не хочуть визрівати, марихуані явно не вистачає магнію. Збалансований комплекс мінеральних добрив у більшості випадків допомагає садівникам з Америки виправити ситуацію. Головне, щоб захворювання канабісу не виявилося надто занедбаним.

Імунітет фемінізованої коноплі суттєво погіршує порушення кислотно-лужного балансу ґрунту та води, що використовується в країнах Західної Європи для поливу коноплі. Порушення кислотно-лужного балансу є джерелом постійного стресу рослин, який іноді знаходить прояв у коричневих точках на середньому листі. Листова маса починає виглядати як обпалена. Досвідчені конопляри в штаті Колорадо розбираються з рівнем PH за допомогою спеціального електронного індикатора або лакмусового папірця. Якщо рівень кислотності в межах 6.0. – 7.0, отже, все нормально, але якщо виявляється відхилення, фермери в США беруть відповідну воду і промивають грунт, або вирівнюють кислотність у гідропонічному резервуарі.

Хвороби від неправильного харчування та поливу

Неправильне забезпечення рослин вологою – одна з найпоширеніших причин слабкого здоров'я канабісу в США. При цьому згубно на коноплю впливає як недостатній полив у регіонах, так і надлишок води. Коли полив рясний, наслідком може стати утворення плісняви, а якщо рідини мало, рослини в окремих штатах сохнуть та жовтіють.

Фактори хвороб коноплі

Перед поливом, садівники у США переконуються у тому, що верхній шар грунту дуже сухий. Досвідчені садівники у штаті Південна Дакота зазначають, що дуже важливо стежити за вологістю. У відкритому ґрунті вони найчастіше поливають коноплю тільки після заходу сонця або в ранковий час. Коли сонце наближається до зеніту, США утримуються від поливу. Якщо рослина не залита, але явно поникла і виглядає, як при надлишку вологи, це може сигналізувати про хворобу кореневої системи коноплі. Проблеми зазвичай виникають внаслідок переливу, порушення температурного режиму на американській грядці або банальної відсутності дренажних отворів на дні контейнера. На кореневій системі погано позначається занадто щільна земля, що перешкоджає оптимальній аерації, а також неправильно вибраний гровером в Америці розмір горщика.

Проблеми кореневої гнилі

Про наявність кореневої гнилі свідчить негарний коричневий колір та специфічний запах коріння. У споживачів у Західній Європі таке часто трапляється з рослинами на гідропоніці, хоча надмірний полив теж може викликати у рослин проблеми з кореневою системою, яка, крім іншого, вимагає достатньої кількості кисню.

Кореневу гниль можуть викликати також бактерії та різні види грибка. Іноді коноплярам у Португалії буває дуже складно визначити тип збудника хвороби марихуани. Втім, вони знають перевірені засоби, які можуть бути ефективними проти будь-яких патогенів.

Іноді новачкам-садівникам у Португалії здається, що їм простіше поховати рослину з насіння коноплі для вулиці, ніж позбавити її кореневої гнилі. Однак їх досвідченіші колеги в Іспанії переконані: "По-перше, не варто поспішати, а по-друге, якщо подальша культивація планується в цьому ж місці, великий ризик, що постраждають і наступні кущики". Щоб зцілити коріння, вони для початку максимально коригують умови вирощування канабісу, після чого приступають до терапевтичних процедур на своїх грядках.

Найчастіше в Іспанії конопляри додають у воду для поливу трохи корисних культур мікроорганізмів, що забезпечує підживлення рослин і витіснути кореневу гниль. Гровери в спекотній іспанській столиці стежать, щоб у резервуарі для гідропоніки не залишалося відмерлих шматків коренів, листя та іншої органіки, що розкладається, яка є живильним середовищем для хвороботворних бактерій. Все, що потрапило до резервуару, садівники в Іспанії негайно викидають. Напередодні посадки вони дезінфікують усі інструменти та стіни системника. У Західній Європі воду в резервуарі і саме коріння бережуть від променів світла, щоб не провокувати розвиток бактерій.

Як тільки рослиноведи в Іспанії створили для кореневої системи оптимальні умови, до коріння починає надходити кисень - рослина потихеньку відновлюється. Всупереч загальноприйнятій думці лікування перекисом водню може виявитися неефективним і навіть шкідливим, тому селекціонери з Мадриду не вдаються до такого специфічного методу.

Що роблять канадці при світловому опіку?

Намагаючись забезпечити врожайну коноплю якнайбільшою кількістю світла, садівники-аматори з Канади часто перестараються, і в результаті рослини отримують світлові опіки, що, у свою чергу, провокує зниження імунітету та багато хвороб коноплі. Світловий опік у них проявляється у пожовтінні листя та загальній млявості рослин. У Канаді найбільшого ризику у дачників піддаються верхні та зрілі листочки, які не відвалюються самі, як при дефіциті азоту (з яким, до речі, світловий опік переплутати найлегше).

У Канаді, при недостатній увазі садівника, листя може стати вертикально, покритися коричневими цятками і почервоніти. До речі, рослини з нестачею або надлишком мінеральних компонентів у них найбільше схильні до світлових опіків. Щоб у Канаді конопля правильно засвоювала світлову енергію, вона має бути здоровою.

Як лікувати коноплю від світлового опіку

Досвідчені канадці, зіткнувшись у своїй країні з проблемою світлових опіків, діють так: відсувають світильник якнайдалі від рослини і тимчасово приглушують світло. Садівникам із Західної Європи не менш важливо стежити за тим, щоб кущі, що витягуються вгору, не торкалися освітлювальних приладів. Якщо відсунути джерело світла або зменшити потужність їм неможливо, фермери намагаються пригнути рослину чи, наприклад, обрізати верхівку, заодно простимулювавши розвиток нових кіл. Залишати проблему без уваги гроверам у Західній Європі не можна, оскільки обпалені суцвіття можуть спричинити загибель рослини.

Коноплі в Уругваї також можуть захворіти від перегріву, і такі симптоми місцевим коноплеводам нескладно сплутати зі світловим опіком. Гровери з Уругваю дотримуються в системному блоці ПК оптимального температурного режиму – від 21 до 25°C. В Уругваї належна увага дозволяє коноплі залишатися здоровою та швидко повертатися у форму, якщо щось піде не так.

18/01/2023 17:45:12
0
975

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!