Сотрудничество
Прайс
Стать дилером

Легалізація марихуани

Легалізація марихуани

Легалізація марихуани – питання дискусійне і дуже складне для більшості країн, за винятком хіба що тих, де канабіс не перебуває під забороною, а його вирощування та продаж відрегульовано на законодавчому рівні. Отже, де дозволено продаж марихуани, а де за коноплю загрожує реальне покарання?

Зміст цієї статті не є керівництвом для створення заборонених речовин, у тому числі - наркотичних. Це переказ людського досвіду з країн, у яких описані статтею дії не суперечать місцевому законодавству. 
Цю публікацію перекладено російською мовою тільки в ознайомлювальних цілях і вона не несе у своєму змісті пропаганди наркотиків, а також схиляння до створення наркотиків або будь-яких інших заборонених законодавством України речовин.
Сайт master-seed.ua не є керівництвом або джерелом інформації для повторення читачем або клієнтом інтернет-магазину будь-яких дій, описаних у статтях або картинках сайту.
Продовжуючи ознайомлення з цією статтею, ви підтверджуєте, що не будете використовувати інформацію, яка міститься в ній, для незаконних цілей у майбутньому. В іншому випадку просимо Вас покинути сайт master-seed.ua!

Чому марихуану не легалізують?

Здавалося б, конопля є чудовою рослиною, яку можна назвати лікарською, а багато людей в Америці курять врожай із насіння фемінізованої коноплі роками, зберігаючи працездатність, будучи соціально активними та приносячи користь суспільству. Тоді чому марихуану не легалізують багато країн, і чому процес узаконення виявляється таким складним? Справа не тільки в міфах і застарілих поняттях, про які так люблять міркувати растамани, а й у тому, що конопля дійсно містить психоактивні речовини, які в неконтрольованих дозах можуть загрожувати здоров'ю та соціалізації. Насіння коноплі Сативи або Індики навпаки, не містять наркотичних речовин, тому вони не заборонені в багатьох країнах.

Втім, про заборону колись серйозно почали говорити, зокрема, і з економічних міркувань, і відповідь на питання про те, чому не легалізують марихуану, варто шукати не лише у сфері охорони здоров'я та соціального захисту. Одними з перших заборону канабісу ініціювали на початку ХХ століття керівники підприємств із лісопереробки. Справа в тому, що використовуючи насіння врожайної коноплі, папір із конопляних рослин виробляти було набагато вигідніше, ніж із деревини.

По суті, вони досягли свого. У країнах, де можна пророщувати та вирощувати насіння автоквітів, ситуація змінюється, але в цілому нині простіше вирубувати ліси, ризикуючи екологічним благополуччям, ніж культивувати коноплю. Через те, що сорти канабісу із вмістом тетрагідроканабінолу (далі - ТГК), на відміну від насіння з високим ТГК, мають нелегальний статус в Україні, ліцензування є дуже жорстким, перевірки – частими, і це є суттєвою перешкодою для конкурентоспроможності підприємств.

Незважаючи на масштабні протести медичного співтовариства, у 1938 році конопляна продукція була повністю виведена з обороту в Сполучених Штатах. Таким став підсумок зусиль, які були зроблені медіамагнатом Вільямом Рендольфом Херстом за підтримки фармкорпорації «Дюпон».

Переворот у бік заборони марихуани в багатьох країнах було здійснено навесні 1961 року, коли ООН ухвалила «Єдину конвенцію про наркотичні засоби», де міститься недвозначна рекомендація повністю зупинити культивування канабісу та знищувати його незаконні посадки. Тоді передбачалося, що протягом чверті століття конопля зможе використовуватися в обмежених кількостях виключно з науковою метою і для селекції насіння медичної коноплі. Зрозуміло, це не стосувалося промислового канабісу без ТГК. У СРСР кримінальну відповідальність було запроваджено у 1960 році, а ще через три роки міжнародну конвенцію було ратифіковано.

Тим не менш, залишалися країни, де дозволено продаж марихуани в будь-яких цілях, хоча, безумовно, ратифікувати конвенцію поспішили багато держав, вважаючи заборону правильною і своєчасною на той момент. Чому так складно відбувається легалізація зараз? Одне з пояснень полягає ще й у тому, що законний продаж рано чи пізно витісняє чорний ринок, а це далеко не завжди і не всім вигідно.

Легалізація марихуани у Європі

Всім відомо, що легалізація марихуани у Голландії моментально залучила в країну багато туристів, та й зараз канабіс вважається чи не головним символом Нідерландів, де коноплю можна цілком вільно купувати, палити і навіть вирощувати, але тільки в закритому ґрунті з насіння коноплі для дому. Втім, вивчивши закони Голландії про марихуану, можна зрозуміти, що йдеться лише про часткову легалізацію.

Що стосується Великобританії, у цій країні канабіс був дозволений навіть у період, коли в більшості країн, які нині зважилися на послаблення, він був під забороною. До 2009 року можна було легально зберігати коноплю та вільно її вживати, але тільки якщо поблизу не було дітей. Потім канабіс перевели з класу C до класу B, і з того часу кожному, у кого виявлено коноплю, загрожує покарання в широкому діапазоні від штрафу до п'яти років ув'язнення. Культивація та збут трави карається набагато суворіше – до чотирнадцяти років позбавлення волі. Зважаючи на все, легалізація рослин з насіння Афганки або будь-яких інших сортів коноплі у Британії не планується.

У Франції, незважаючи на багато питань про те, чому марихуану не легалізують, за її вживання можна на рік вирушити за ґрати або «відбутися» чималим штрафом у розмірі 3750 євро.

У Німеччині можна вживати марихуану, але за наявності підтверджених медичних показань. Вільне ставлення до канабісу в Чехії та Австрії. З медичною метою його можна використовувати в Хорватії, Польщі та Греції. Є підстави вважати, що легалізація марихуани в Європі продовжиться.

Легалізація марихуани у США

Сполучені Штати, звісно, вільна країна, але легалізація коноплі виявилася реальністю далеко не для всіх територій, хоча останніми роками цей процес актуалізувався. З 2016 року у 25 штатах дозволили застосовувати марихуану з медичною метою. А з 2018 року у Вашингтоні, Алясці, Массачусетсі, Мені, Неваді, Орегоні та в окрузі Колумбія канабіс дозволили не лише для терапевтичного, а й для рекреаційного вживання.

Легалізація марихуани

Важливою датою стало 1 січня 2018 року, коли шанувальники трави Каліфорнії, яка є найбільшим штатом США, отримали законне право вживати марихуану громадянам, яким вже виповнився 21 рік, не в місцях загального користування. Крім того, гровери (любителі конопляного вирощування) можуть відкрито та безкарно вирощувати вдома насіння низької коноплі у кількості до шести кущиків.

Соцопитування показують, що за статус країни, де легалізовано продаж трави, виступає понад 60% дорослого населення США. Таким чином, можна припускати, що легалізація марихуани у США продовжуватиметься.

Інші країни з легалізацією марихуани

Першою у світі країною, де легалізація марихуани виявилася всеосяжною, став Уругвай, Сенат якого у 2013 році ухвалив закон про повну декриміналізацію канабісу, а ще через рік було вирішено на законодавчому рівні відрегулювати продаж трави населенню. Встановлено, що ціна у ліцензованих аптеках не повинна бути більшою 1-го долару за грам.

17 жовтня 2018 року список країн з легалізацією марихуани поповнила Канада, мешканці якої отримали законне право купувати та використовувати коноплю як з рекреаційною, так і з медичною метою. Куріння коноплі не знаходиться під забороною і у Північній Кореї.

Говорячи про те, в яких країнах легалайз марихуани став важливою подією, не можна упустити Ізраїль, де канабіс можна вживати з медичною метою, і провідні лікарі виступають за його застосування та подальші розробки, пов'язані з лікувальним потенціалом коноплі.

На окрему згадку заслуговує Грузія, хоча ще не так давно, щоб стати територією, де відбулася легалізація марихуани, країна не мала шансів. Держава довго служила транзитним маршрутом для трав та інших наркотиків, які незаконно переправлялися з Центральної Азії до РФ і Європи. У самій країні також вирощується канабіс, але більше для місцевого вживання. Якщо до 2018 року через дуже серйозну антинаркотичну політику людина, яка має відношення до коноплі, могла отримати тюремний термін до чотирнадцяти років, то з 30 липня 2018-го її дозволили для особистого застосування. Щоправда, легалізація марихуани в Грузії проходила не дуже легко. Не обійшлося без акцій протесту та судових розглядів.

Легалізація марихуани: країни, в яких до цього йтиме ще довго

Незважаючи на велику кількість цілителів і знахарів, Індонезія не відноситься до країн, де спокійно ставляться до трави. Тим, хто надумає зберігати марихуану, загрожує позбавлення волі на строк від чотирьох до п'ятнадцяти років. Такий самий мінімальний термін у Туреччині, а ось максимум може бути набагато більше – до тридцяти років.

Багато хто здивується, але Таїланд не належить до територій, де легалізували марихуану або збираються це зробити в найближчому майбутньому. Зберігання, культивація, вживання та перевезення трави можуть закінчитися тюремним ув'язненням та суттєвим штрафом.

Конопля, як відомо, є забороненою рослиною і в Росії. Там можна приймати наркотичні препарати, у тому числі, що містять канабіс, тільки за розпорядженням і під суворим контролем лікарів. За самовільне вживання загрожує штраф до 5 тисяч рублів або п'ятнадцять діб за ґратами, а якщо травою вирішать побалуватись іноземні громадяни, вони мають бути видворені за межі країни. Зберігання та збут – це вже серйозні кримінальні статті.

Легалізація марихуани в Росії може стати реальністю лише в недосяжному майбутньому, поки влада не цілком готова йти на діалог з громадськістю. Навесні 2018 року владою Санкт-Петербурга було вперше узгоджено марш за декриміналізацію канабісу, але згодом акцію все ж таки не дозволили.

А як із легалайзом в Україні?

13 липня 2023 року Верховна Рада України у першому читанні затвердила закон про використання канабісу з медичною метою. З 341 персон: за - проголосували 268 народних депутатів, проти - 17 депутатів. Утрималися чи не голосували – 56 народних депутатів.

Легализація коноплі в Україні

Що стосуэться рекркаційного канабісу, то для України навряд чи послужить основою така легалізація марихуани, як в Голландії або інших країнах, найбільш просунутих у цьому плані. Хоча, слід зазначити, зараз законодавство не таке суворе, як у деяких інших державах. Особисте вживання поза громадськими місцями (якщо людина при цьому не зберігає коноплю), злочином не є та й за вирощування пари-трійки самотніх кущиків правоохоронці можуть винести хіба що суворе попередження. Але коли плантація вже становить від 10 до 50 рослин, є ризик бути оштрафованим або отримати обмеження волі на строк до трьох років. Якщо угіддя дуже великі, обмеження волі може бути семирічним.

Проте дуже багато лідерів думок, простих людей та громадських організацій виступають за вільне використання рекреаційної марихуани в Україні, навіть є відповідний законопроект. Експертами розглянуто, в яких країнах легалізація марихуани дала позитивні результати та проговорено наявні ризики. Небагато доброї волі законодавців, і в українських магазинах можна буде купляти коноплю або навіть вживати марихуану для полегшення стану здоров'я без призначення лікаря.

Таким чином, коли легалізують марихуану для вільного вживання достеменно невідомо, але до того, щоб зробити законним вживання канабісу з медичною метою, Україна вже прийшла. Важливим аргументом є й те, що в Україні чудові кліматичні умови для вирощування коноплі, і вона цілком може вийти на світовий ринок канабісу, який не випадково давно називають «зеленим золотом».

18/01/2023 19:18:02
0
339

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!
Рекомендовані статті