У світі мало рослин, з якими було б пов'язано стільки упереджень, міфів, необґрунтованих страхів та величезних надій, скільки пов'язано з коноплею. Тим часом не можна сказати, що вплив марихуани на організм людини повністю вивчений.
Оскільки канабіс у багатьох країнах перебуває під забороною, дія марихуани в рамках інформаційної політики подається як абсолютне зло. З іншого боку, люди, які увірували у велику силу цієї рослини, вважають її повністю нешкідливим і наводять дані, які спростовують можливу шкоду вживання марихуани. Повідомлення про небезпеки, що періодично з'являються, вони вважають підступами ворогів. Так чи інакше, вплив рослин з насіння врожайної марихуани на організм необхідно враховувати всім, хто вже використовує або тільки збирається випробувати цілющий чи рекреаційний потенціал коноплі.
Зміст цієї статті не є керівництвом для створення заборонених речовин, у тому числі - наркотичних. Це переказ людського досвіду з країн, у яких описані статтею дії не суперечать місцевому законодавству.Цю публікацію перекладено російською мовою тільки в ознайомлювальних цілях і вона не несе у своєму змісті пропаганди наркотиків, а також схиляння до створення наркотиків або будь-яких інших заборонених законодавством України речовин.Сайт master-seed.ua не є керівництвом або джерелом інформації для повторення читачем або клієнтом інтернет-магазину будь-яких дій, описаних у статтях або картинках сайту.Продовжуючи ознайомлення з цією статтею, ви підтверджуєте, що не будете використовувати інформацію, яка міститься в ній, для незаконних цілей у майбутньому. В іншому випадку просимо Вас покинути сайт master-seed.ua!
Дія марихуани на людину
Зрозуміло, що дія марихуани на людину визначається сортом канабісу, «дозуванням», умовами та способом застосування та індивідуальними особливостями організму. Звичайно, більшість садівників цікавляться наслідками саме куріння марихуани, оскільки в такий спосіб конопля вживається найчастіше в Чехії, Канаді, Голландії та інших країнах, де канабіс легалізований.
Проте більшість питань немає однозначних, універсальних відповідей. Нерідко, описуючи вплив марихуани на артеріальний тиск, фахівці вказують на майже обов'язкове його підвищення, хоча, як свідчать спостереження, все залежить від сорту, співвідношення КБД і ТГК та загального вихідного стану людини. Побічні дії марихуани у вигляді тремору, тривалого серцебиття тощо відзначаються не у всіх. Хоча дія марихуани на організм людини при дуже частому вживанні може обернутися загостреннями хронічних недуг.
Порівняння алкоголю та марихуани теж не завжди коректне, хоча вони і належать до однієї категорії психоактивних речовин. Доведено, що спиртовмісні напої швидше руйнують мозок, а вплив марихуани, що легко виробляється з насіння коноплі для будинку, є більш щадним для людини. Найгубніше поєднання того й іншого.
Вплив марихуани на серце, мозок та легені
Серед найбільш поширених питань, що стосуються дії марихуани на людину, часто зустрічаються ті, які пов'язані з впливом на серцево-судинну систему, мозок і на потенцію у чоловіків. Важливим є вплив на легені.
За заявами іспанських вчених, вплив марихуани на серце може відчути кожен, хто не відмовляє собі у вживанні канабісу в країнах легалайзу. Серцебиття посилюється, що може спричинити дискомфорт і напад страху. Тому в Іспанії медики не рекомендують своїм землякам палити коноплю перед початком атлетичного тренування чи пробіжки. На їхню думку, громадянам, які проживають в Іспанії, краще дозволити собі розслаблення в процесі відновлення після сильних фізичних навантажень - тоді дія марихуани на організм буде життєдайною.
Іспанські лікарі стверджують, що канабідіол, який є непсихоактивним компонентом та легко виготовляється за насіння коноплі для відкритого грунту, здатний запобігти запальним процесам у скелетній мускулатурі та позбавити від м'язового болю.
Вплив різних сортів марихуани на мозок людини ще вивчено остаточно, і дані різних досліджень відрізняються величезної суперечливістю. Проте вже доведено той факт, що канабіс протистоїть запаленню клітин мозку та має величезний потенціал для використання у боротьбі з нейродегенеративними недугами, включаючи хворобу Альцгеймера.
Більше того, як показали результати дослідження, проведеного фахівцями інституту біологічних досліджень Солка, ТГК та інші сполуки, на які багаті рослини коноплі, допомагають впоратися з надлишком бета-амілоїду, який є причиною запалень, що руйнують клітини мозку. Важливим відкриттям вчених стало те, що вплив марихуани на організм людини може полягати у захисті нервових клітин від токсичних протеїнів. Більш того, канабіноїди діють подібно до ендоканабіноїдів – сполук, що виробляються в організмі для передачі мозкових сигналів. Таким чином, людство виявилося на крок ближче до розробки ліків від хвороби Альцгеймера.
Шкода та користь марихуани для легень – це ще одна суперечлива тема, яка потребує подальших уточнень. Одні наукові роботи підтверджують, що побічні ефекти від марихуани при курінні приблизно такі самі, як і при поглинанні тютюнового диму. Більше того, канадські вчені з'ясували, що дим марихуани містить у двадцять разів більше аміаку, ніж у стандартних тютюнових сигаретах. Інші вчені вказують на користь періодичного куріння коноплі у державах, де це дозволено законодавчо.
Вплив марихуани на потенцію та зачаття
У сполучених штатах Америки вплив марихуани на потенцію, а то й зловживати курінням трави, може бути позитивним. На думку відомого сексолога Іена Кернера, конопля допомагає підвищити лібідо і навіть досягти вищої якості оргазму, оскільки під її впливом людина краще розслаблюється і може дозволити собі емоційно-залучений контакт з партнером. Однак позитивний вплив марихуани на зачаття дитини – це лише чутки, які не мають відношення до реальності.
Існують дослідження, що вказують на негативний вплив врожаю з насіння афганки на репродуктивну систему чоловіків. При надмірному вживанні канабісу в державах легалайзу може розвинутись еректильна дисфункція. Вивчаючи вплив марихуани на організм чоловіків, вчені дійшли висновку, що при курінні частіше разу на тиждень протягом тривалого часу кількість сперматозоїдів знижується приблизно на третину.
Тим, кого хвилює вплив марихуани на зачаття, варто знати, що канабіноїди мають властивість накопичуватися в жіночих репродуктивних органах, що може спричинити порушення овуляції. Втім, при проблемах із зачаттям психологічного характеру вплив коноплі може допомогти, хоча офіційних підтверджень користі марихуани в цьому аспекті поки немає.
Але коли зачаття вже відбулося, у Західній Європі вагітним жінкам рекомендують враховувати вплив коноплі на організм майбутньої дитини. Канабіноїди у великій кількості шкідливі для плода, а значить, користь та шкода марихуани в період виношування навіть не розглядаються. Варто почекати із вживанням трави до моменту завершення годування груддю. Вплив марихуани на здоров'я в цьому випадку може призвести до так званого «фетального синдрому» у дитини.
Вплив коноплі на організм людини: психіка та психологічний комфорт
Як заявляють канадські вчені, вживання рослин з насіння Індіки допомагає заснути, проте уві сні дія коноплі на організм не припиняється. Канабіс суттєво продовжує третю стадію повільного сну, під час якої тіло досягає максимального розслаблення, а організм повністю відпочиває. У той же час властивості коноплі такі, що четверта стадія найглибшого дельта-сну коротшає (а це той час, коли людині сняться сни, і "оновлюється" його мозок).
При періодичному вживанні такий вплив коноплі на людину може виявитися корисним, але при постійному порушенні природної архітектури сну побічні ефекти марихуани рано чи пізно виявляться у хронічному безсонні.
Вивчаючи вплив куріння марихуани на організм з погляду безпеки психічного здоров'я, вчені враховували, що ендоканабіноїдна система відповідає за регуляцію стресу. Тому досліджуючи те, як куріння марихуани впливає на здоров'я, порівнювали структуру КДБ та ТГК з речовинами, які містяться в мозку. При сильних стресах, коли організм перестає чинити опір, вплив марихуани на здоров'я громадян США виявляється позитивним.
Більше того, вченим вдалося спростувати поширену думку про те, що вплив марихуани на організм людини нерідко проявляється у розвитку серйозних психотичних розладів. Згідно з новими даними, канабіс не стимулює шизофренію або депресію. Але дослідники практично непохитні й в тому, що постійне куріння трави підвищує ризик формування не тільки залежність від марихуани, але й алкогольної чи нікотинової залежності.
Таким чином, розглядаючи плюси та мінуси марихуани, важливо пам'ятати, що те, як впливає конопля на організм, безпосередньо залежить від своєчасності та культури її вживання у країнах легалайзу. За неодноразовими заявами британських, канадських, чеських лікарів, у прийнятних кількостях вплив марихуани на громадян з країн легалайзу може виявитися дуже позитивним (якщо це не вагітна жінка або не хворий на серйозні серцево-судинні недуги пацієнт). Коли ж дозвілля і життя людини прикрашає лише конопля, дія якої вже не відстежується і аналізується, всі корисні властивості марихуани зводяться до мінімуму перед реальною загрозою фізичного і психічного здоров'я.