Сотрудничество
Прайс
Стать дилером

Законодавство

Шановні відвідувачі магазину Master-Seed!

Перед тим, як оформити замовлення, ознайомтеся з законами, що діють в нашій країні, що регулюють культивування рослин. Відзначимо, що насіння коноплі не є наркотичними речовинами, тому що не містять ТГК. Придбання насіння в нашій країні не заборонено.

Наказ №188 від 01.08.2000 р. Міністерства охорони здоров'я України. Відповідно до цього наказу, наркотичними засобами визнаються:

  • Канабіс. Мова йде про цілі або різного ступеня подрібненні будь-які частини рослини роду коноплі або їх суміші (крім зрілого насіння). Відповідність наркотичних засобів не залежить від того, чи піддавалися вони поразкою цвіллю або деструкції гниття, а також екстракції.
  • Смола канабісу, яка є сумішшю виділеної смоли, з пилком або частинами рослин, які містять ТГК.
  • Екстракти канабісу або настоянки, які містять ТГК та отримують з будь-яких сортів та видів коноплі за допомогою екстракції.

Кодекс адміністративних правопорушень України. Стаття 162-2. Незаконний посів або незаконне вирощування коноплі

Дії, пов'язані з незаконним посівом або незаконним вирощуванням коноплі у кількості до 10-ти рослин, тягнуть за собою покарання у вигляді накладення штрафу в розмірі від 18-ти до 100-та неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно вирощених рослин.

Кримінально-правове поняття "посів" означає дії, пов'язані з незаконним внесенням у відкритому або тимчасовому (закритому) грунті насіння коноплі, а також висаджування у відкритому грунті придбаної, тобто вирощеної іншими особами розсади цих рослин. Перелік способів та засобів, використаних при цьому, значення не має. Посівом можуть займатися з використанням будь-якого місця: присадибної ділянки, пустиря, полів державних та колективних господарств і т.п..

Поняття "вирощування" включає здійснення різних робіт, пов'язаних з доглядом за посівами (засіяними площами) та наркомісткими рослинами, у зв'язку з культивуванням яких настає покарання в кримінально-правовому порядку. Йдеться про обробку, боротьбу з шкідниками, підгодівлю добривами, полив, догляд за розсадою.

Стаття 44. Незаконне виробництво, придбання, перевезення, зберігання, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих кількостях.

У статті йдеться про дії, пов'язані з незаконним виробництвом, придбанням, перевезенням, зберіганням, пересиланням наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих кількостях. Ці дії тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від 25 до 50 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 20 до 60 годин, або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

Кількості наркотичних засобів, що відносяться до невеликих, великих та особливо великих, визначаються Наказом Міністерства охорони здоров'я України №188 від 01.08.2000 р. При цьому невеликою і великою кількістю визнають:

  • Сухий канабіс: невеликі розміри до 5 г., великі розміри від 500 до 2500 г., особливо великі розміри - 2500 г. і більше.
  • Канабісу смола: невеликі розміри до 0.5 г., великі розміри від 50 до 500 г., особливо великі розміри від 500 г. та більше.
  • Канабісу екстракти: до невеликих кількостей відносять до 0.3 г., до великих кількостей від 5 до 100 г., до особливо великих - понад 100 г.

Кримінально-процесуальний кодекс України. Стаття 310. Посів або вирощування снотворного маку чи коноплі.

Ч.1 Дії, пов'язані з незаконним посівом або вирощуванням коноплі, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі до 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6-ти місяців, або обмеженням волі на строк до 3-х років.
Ч.2 Дії, пов'язані з незаконним посівом або вирощуванням коноплі, особою, яка була засуджена за цією статтею чи яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 309, 311, 317, або вчинене за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, або незаконним посівом або вирощуванням коноплі в кількості понад 500-т рослин. Караються позбавленням волі на строк від 3-х до 7-ми років.

За ч. 1 кваліфікуються дії осіб, які незаконно займаються посівом або вирощуванням коноплі в кількості менше 500-т рослин. Вирощування незначної кількості рослин може стати підставою для притягнення до відповідальності за ст. 162-2 КАП України.